Missouri playoff schedule/results

By PrepsKC staff
Posted: November 4, 2018 - 2:18 PM



Class 1

District 3

Friday, Oct. 26

Adrian 42, Rich Hill 6

Greenfield 44, Appleton City 0

Liberal 52, Jasper 27

Friday, Nov. 2

Adrian 24, Lockwood 0

Liberal 22, Greenfield 20 OT

Friday, Nov. 9

Liberal at Adrian

District 4

Friday, Oct. 26

Cass-Midway 42, Drexel 12

Windsor 25, Archie 18

Cole Camp 27, Crest Ridge 20

Friday Nov. 2

Cass-Midway 24, Windsor 14

Friday, Nov. 9

Lincoln at Cass-Midway

District 5

Friday, Oct. 26

Slater 40, Concordia 28

Tipton 32, Santa Fe 20

Sweet Springs 34, Salisbury 6

Friday, Nov. 2

Sweet Springs 12, Tipton 0

Friday, Nov. 9

Sweet Springs at Fayette

District 7

Friday, Oct. 26

Wellington-Napoleon 54, Polo 6

North Platte 42, St. Joseph LeBlond 19

East Buchanan 34, West Platte 27

Mid Buchanan 41, Plattsburg 12

Friday, Nov. 2

Wellington-Napoleon 46, North Platte 30

Mid Buchanan 42, East Buchanan 20

Friday, Nov. 9

Mid Buchanan at Wellington-Napoleon

District 8

Friday, Oct. 26

Penney 35, South Harrison 22

Friday, Nov. 2

Penney 20, Milan 13 2OT

Friday, Nov. 9

Penney at Marceline

 

Class 2

District 7

Friday, Oct. 26

Summit Christian 68, St. Paul Lutheran 0

Knob Noster 61, University Academy 8

Holden 42, Lone Jack 8

Lafayette County 49, St. Michael 7

Friday, Nov. 2

Summit Christian Academy 49, Knob Noster 28

Holden 46, Lafayette County 35

Friday, Nov. 9

Holden at Summit Christian Academy

District 8

Friday, Oct. 26

Lathrop 49, Richmond 0

Lawson 35, Brookfield 21

Lexington 54, Carrollton 0

Friday, Nov. 2

Lathrop 45, Macon 14

Lawson 15, Lexington 8

Friday, Nov. 9

Lawson at Lathrop

 

Class 3

District 6

Friday, Oct. 26

Cassville 49, Clinton 6

District 7

Friday, Oct. 26

Odessa 62, Oak Grove 7

Pleasant Hill 32, Center 14

Pembroke Hill 42, Southeast 0

Saturday, Oct. 27

Hogan Prep 32, Boonville 14

Friday, Nov. 2

Odessa 63, Pleasant Hill 28

Pembroke Hill 14, Hogan Prep 12

Friday, Nov. 9

Pembroke Hill at Odessa

District 8

Friday, Oct. 26

Maryville wins by forfeit over Northeast

Chillicothe 41, St. Joseph Benton 20

Savannah 82, Kansas City Central at

St. Pius X 41, Cameron 15

Friday, Nov. 2

Maryville 38, Chillicothe 7

Savannah 50, St. Pius X 10

Friday, Nov. 9

Savannah at Maryville

 

Class 4

District 7

Friday, Oct. 26

Warrensburg 52, East 14

Grandview 27, Grain Valley 20

Van Horn 41, Raytown South 36

Harrisonville 34, Lincoln College Prep 28

Friday, Nov. 2

Warrensburg 31, Grandview 14

Harrisonville 34, Van Horn 14

Friday, Nov. 9

Harrisonville at Warrensburg

District 7

Friday, Oct. 26

Platte County 57, Winnetonka 21

Excelsior Springs 38, SJ Lafayette 37

Smithville 45, Kirksville 18

Kearney 51, Marshall 6

Friday, Nov. 2

Platte County 28, Excelsior Springs 20

Smithville 24, Kearney 10

Friday, Nov. 9

Smithville at Platte County

 

Class 5

District 4

Friday, Oct. 26

Sedalia Smith-Cotton 10, Hickman 7 (OT)

Friday, Nov. 2

Timberland 30, Sedalia Smith-Cotton 9

District 7

Friday, Oct. 26

Belton 54, Ruskin 28

William Chrisman 38, Truman 14

Friday, Nov. 2

Belton 35, Raytown 7

Fort Osage 45, William Chrisman 14

Friday, Nov. 9

Belton at Fort Osage

District 8

Friday, Oct. 26

Oak Park 28, St. Joseph Central 7

Friday, Nov. 2

Staley 24, Oak Park 0

North Kansas City 28, Park Hill South 17

Friday, Nov. 9

North Kansas City at Staley

 

Class 6

District 2

Friday, Oct. 26

Blue Springs South 35, Troy Buchanan 14

Blue Springs 36, Jefferson City 0

Friday, Nov. 2

Blue Springs 21, Blue Springs South 31

Friday, Nov. 9

Blue Springs at Columbia Rock Bridge

District 4

Friday, Oct. 26

Lee's Summit North 26, Ray-Pec 14

Liberty 20, Park Hill 14

Lee's Summit West 21, Liberty North 13

Rockhurst 45, Lee's Summit 7

Friday, Nov. 2

Lee’s Summit North 42, Liberty 7

Rockhurst 38, Lee’s Summit West 14

Friday, Nov. 9

Rockhurst at Lee’s Summit North