Missouri playoff schedule/results

By PrepsKC staff
Posted: November 10, 2017 - 11:01 PM



Class 1

District 3

Friday, Oct. 20

Adrian 51, Rich Hill

Cass-Midway 42, Jasper 22

Lockwood 38, Drexel 6

Friday, Oct. 27

Adrian 34, Liberal 21

Lockwood 28, Cass-Midway 6

Friday, Nov. 3

Lockwood 8, Adrian 0

District 4

Friday, Oct. 20

Windsor 52, Lone Jack 13

Crest Ridge 42, Appleton City 6

Friday, Oct. 27

Crest Ridge 40, Windsor 28

Friday, Nov. 3

Lincoln 20, Crest Ridge 0

District 6

Friday, Oct. 20

Santa Fe 50, Sweet Springs 22

Friday, Oct. 27

Marceline 54, Santa Fe 14

District 7

Friday, Oct. 20

East Buchanan 34, Mid-Buchanan 20

West Platte 57, Orrick 12

Wellington-Napoleon 36, Concordia 12

Plattsburg 54, North Platte 22

Friday, Oct. 27

East Buchanan 26, West Platte 10

Plattsburg 46, Wellington-Napoleon 30

Friday, Nov. 3

East Buchanan 36, Plattsburg 14

District 8

Friday, Oct. 20

Penney 35, Milan 0

Friday, Oct. 27

Penney 47, Putnam County 14

Friday, Nov. 3

Princeton 46, Penney 16

Quarterfinals

Friday, Nov. 10

East Buchanan 48, Princeton 20

 

Class 2

District 7

Friday, Oct. 20

Knob Noster 42, St. Paul Lutheran 14

Summit Christian Academy 50, Sherwood 6

Holden 40, Butler 0

Friday, Oct. 27

Holden 14, Summit Christian Academy 3

Saturday, Oct. 28

Knob Noster 21, University Academy 20

Friday, Nov. 3

Holden 21, Knob Noster 0

District 8

Friday, Oct. 20

Lafayette County 30, Brookfield 13

Lawson 36, St. Joseph LeBlond 6

Lexington 49, Carrollton 21

Lathrop 41, Trenton 15

Friday, Oct. 27

Lafayette County 33, Lawson 0

Lathrop 34, Lexington 23

Friday, Nov. 3

Lafayette County 41, Lathrop 27

Quarterfinals

Friday, Nov. 10

Lafayette County 34, Holden  14

 

Class 3

District 7

Friday, Oct. 20

Pleasant Hill 43, Boonville 7

Center 42, Clinton 14

Odessa 53, Southeast 0

Saturday, Oct. 21

Hogan Prep Academy 60, Oak Grove 14

Friday, Oct. 27

Pleasant Hill 36, Hogan Prep Academy 18

Center 28, Odessa 25

Friday, Nov. 3

Center 38, Pleasant Hill 13

District 8

Friday, Oct. 20

Chillicothe 49, Cameron 8

Pembroke Hill 36, KC Central 28

Maryville 69, Lincoln Prep 25

St. Pius X 41, Richmond 22

Friday, Oct. 27

Chillicothe 60, Pembroke Hill 7

Maryville 42, St. Pius X 7

Friday, Nov. 3

Maryville 20, Chillicothe 12

Quarterfinals

Saturday, Nov. 11

Center at Maryville

 

Class 4

District 6

Friday, Oct. 20

Grain Valley 62, Northeast 14

Nevada 48, Raytown South 26

Harrisonville 53, East 22

Grandview 34, Van Horn 7

Friday, Oct. 27

Grain Valley 62, Nevada 14

Harrisonville 53, Grandview 22

Friday, Nov. 3

Harrisonville 24, Grain Valley 21

District 7

Friday, Oct. 20

Hannibal 41, Warrensburg 18

District 8

Friday, Oct. 20

Kearney 47, Winnetonka 6

St. Joseph Lafayette 35, Excelsior Springs 34

Platte County 50, St. Joseph Benton 21

Smithville 42, Savannah 17

Friday, Oct. 27

St. Joseph Lafayette 38, Kearney 32

Platte County 42, Smithville 13

Friday, Nov. 3

Platte County 38, St. Joseph Lafayette 0

Quarterfinals

Friday, Nov. 10

Webb City 24, Harrisonville 0

Platte County 42, Moberly 14

Saturday, Nov. 18

Platte County at Webb City

 

Class 5

District 6

Friday, Oct. 20

Belton 35, Columbia Hickman 14

Ruskin 20, Raytown 14

Friday, Oct. 27

Belton 61, Sedalia Smith-Cotton 50

Columbia Battle, 21, Ruskin 0

Friday, Nov. 3

Columbia Battle 44, Belton 21

District 7

Friday, Oct. 20

Truman 27, North Kansas City 26

Friday, Oct. 27

Fort Osage 34, Truman 0

William Chrisman 33, Park Hill South 14

Friday, Nov. 3

Fort Osage 24, William Chrisman 10

District 8

Friday, Oct. 20

St. Joseph Central 48, Oak Park 32

Friday, Oct. 27

Staley 60, St. Joseph Central 0

Friday, Nov. 3

Staley 49, Liberty 24

Quarterfinals

Friday, Nov. 10

Staley 28, Fort Osage 14

Friday, Nov. 17

Carthage at Staley

 

Class 6

District 3

Friday, Oct. 20

Blue Springs South 48, Francis Howell 20

Blue Springs 46, Jefferson City 23

Friday, Oct. 27

Blue Springs South 16, Columbia Rock Bridge 13 OT

Blue Springs 35, Fort Zumwalt West 14

Friday, Nov. 3

Blue Springs 35, Blue Springs South 17

District 4

Friday, Oct. 20

Lee’s Summit West 37, Raymore-Peculiar 30 2OT

Rockhurst 7, Lee’s Summit North 0

Park Hill 57, Springfield Kickapoo 7

Lee’s Summit 40, Joplin 26

Friday, Oct. 27

Rockhurst 20, Lee’s Summit 17

Park Hill 21, Lee’s Summit 10

Friday, Nov. 3

Park Hill 28 Rockhurst 14

Semifinals

Saturday, Nov. 11

Park Hill at Blue Springs