Missouri ranked teams schedule week No. 4

By PrepsKC staff
Posted: September 13, 2014 - 12:27 AM



Missouri Ranked Teams’ Week 4 Schedule

 

CLASS 6

1. Lee's Summit West (3-0) vs. Class 6 No. 9 Rock Bridge (2-1), Friday 7pm

2. Hazelwood Central (3-0) at McCluer (1-2), Friday 4:15pm

3. Blue Springs (2-1) vs. St. Joseph Central (0-3), Friday 7pm

4. Francis Howell (3-0) at Howell North (0-3), Friday 7pm

5. Rockhurst (2-1) vs. Har-Ber (Springdale, AR) (1-0), Friday 7pm

6. Lee's Summit (2-1) vs. Lee’s Summit North (1-2), Friday 7pm

7. CBC (3-0) at Vianney (1-2), Friday 7pm

8. Kirkwood (3-0) BYE

9. Rock Bridge (2-1) at Class 6 No. 1 Lee’s Summit West (3-0), Friday 7pm

10. Eureka (2-1) at Ft. Zumwalt East (2-1), Friday 7pm

 

CLASS 5

1. Fort Osage (3-0) at North Kansas City (0-3), Friday 7pm

2. Jackson (3-0) vs. Farmington (2-1), Friday 7pm

3. Winnetonka (2-1) at Raytown (2-1), Friday 7pm

4. Webster Groves (2-1) at Pattonville (3-0), Friday 7pm

5. Willard (3-0) at Nixa (1-2), Friday 7pm

6. Liberty North (2-1) at Class 5 No. 7 Staley (2-1), Friday 7pm

7. Staley (2-1) vs. Class 5 No. 6 Liberty North (2-1), Friday 7pm

8. Rockwood Summit (3-0) vs. Parkway North (1-2), Friday 7pm

9. Fort Zumwalt North (3-0) vs. Washington (1-2), Friday 7pm

10. Park Hill (3-0) at Liberty (0-3), Friday 7pm

 

CLASS 4

1. Webb City (3-0) at Republic (3-0), Friday 7pm

2. Helias (3-0) at Hickman (0-3) , Friday 7pm

3. Kearney (3-0) vs. Raytown South (2-1), Friday 7pm

4. Carl Junction (3-0) vs. Central (Springfield) (0-3), Friday 7pm

5. Westminster (3-0) vs. MICDS (2-1), Saturday 2pm

6. Miller Career (3-0) vs. College Prep at Madison (0-3), Saturday 1:30pm

7. Cape Central (3-0) at Poplar Bluff (2-1), Friday 7pm

8. Affton (3-0) at Jennings (2-1), Saturday 2pm

9. Hannibal (3-0) at Mexico (2-1), Friday 7pm

10. Festus (3-0) vs. DeSoto (0-3), Friday 7pm

 

CLASS 3

1. Maryville (3-0) at Class 2 No. 10 LeBlond (3-0), Friday 7pm

2. John Burroughs (3-0) vs. Lutheran South (2-1), Saturday 2pm

3. Blair Oaks (3-0) vs. Hallsville (3-0), Friday 7pm

4. California (3-0) vs. Eldon (1-2), Friday 7pm

5. Mountain Grove (3-0) vs. Willow Springs (1-2), Friday 7pm

6. Park Hills Central (3-0) at Northwest (Cedar Hill) (1-2), Friday 7pm

7. O’Hara (3-0) at Nevada (0-3), Friday 7pm

8. Ava (2-1) vs. Class 2 No. 3 Mt. View-Liberty (3-0), Friday 7pm

9. Oak Grove (2-1) vs. Warrensburg (1-2), Friday 7pm

10. Centralia (3-0) at Brookfield (3-0), Friday 7pm

 

CLASS 2

1. Lamar (3-0) at Cassville (2-1), Friday 7pm

2. Strafford (3-0) vs. Stockton (2-1), Friday 7pm

3. Mt. View-Liberty (3-0) at Class 3 No. 8 Ava (2-1), Friday 7pm

4. South Callaway (3-0) vs. Van-Far (2-1), Friday 7pm

5. East Buchanan (3-0) at Plattsburg (2-1), Friday 7pm

6. Lafayette County (3-0) vs. Trenton (0-3), Friday 7pm

7. Lutheran North (2-1) vs. Priory (1-2), Saturday 2pm

8. Malden (3-0) vs. Scott City (2-1), Friday 7pm

9. Hermann (3-0) vs. Liberty (Wentzville) (0-2), Friday 7pm

10. St Joseph LeBlond (3-0) vs. Class 3 No. 1 Maryville (3-0), Friday 7pm

 

CLASS 1

1. Valle Catholic (3-0) at Crystal City (2-1), Friady 7pm

2. Hamilton-Penney (3-0) at Mid-Buchanan (0-3), Friday 7pm

3. Westran (2-1) at Schuyler County (0-3), Friday 7pm

4. Cass-Midway (3-0) vs. Appleton City (0-3), Friday 7pm

5. Osceola (2-1) at Rich Hill (1-2), Friday 7pm

6. Salisbury (2-1) at Class 1 No. 9 Marceline (2-1), Friday 7pm

7. Jasper, (3-0) at Liberal (0-3), Friday 7pm

8. Miller (3-0) at Pierce City (1-1), Friday 7pm

9. Marceline (2-1) vs. Class 1 No. 6 Salisbury (2-1), Friday 7pm

10. South Shelby (2-1) vs. Palmyra (2-1), Friday 7pm