Complete Playoff Scores/Schedule

By PrepsKC staff
Posted: November 20, 2011 - 12:16 AM



Kansas
Class 3A
Tuesday, November 1
Wellsville 24, Frontenac 7
Erie 19, Central Heights 13
Rossville 48, Osage City 7
Riley County 48, Sabetha 27
Saturday, November 5
Galena 22, Wellsville 14
Class 4A
Piper 28, Perry-Lecompton 21
Blue Valley Southwest 27, Baldwin 6
Paola 47, Anderson County 6
Basehor-Linwood 49, Hiawatha 6
Eudora 12, DeSoto 0
Louisburg 27, Fort Scott 20
Rose Hill 28, Holton 12
Saturday, November 6
Eudora 28, Basehor-Linwood 21
Chanute 21, Louisburg 0
Blue Valley Southwest 41, Piper 14
Galena 22, Wellsville 14
Paola 48, Columbus 15
Friday, November 11
Paola 35, Blue Valley Southwest 21
Eudora 20, Chanute 13
Friday, November 18 (All times 7 p.m. unless noted)
Eudora 13, Paola 10
Saturday, November 26
1 p.m. at Salina Central High School
Eudora vs. Rose Hill
Class 5A
Friday, November 4
Bishop Miege 59, Topeka Highland Park 0
Blue Valley 56, Lansing 7
Shawnee Heights 15, Mill Valley 7
Gardner-Edgerton 76, Bonner Springs 40
Friday, November 11
Blue Valley 24, Bishop Miege 21
Gardner-Edgerton 32, Shawnee Heights 0
Friday, November 18
Blue Valley 34, Gardner-Edgerton 14
Saturday, November 26
1 p.m. at Emporia State University
Blue Valley vs. Hutchinson
Class 6A
Friday, November 4
Shawnee Mission West 52, Leavenworth 7
Olathe East 40, Olathe Northwest 23
Olathe South 37, Lawrence 14
Shawnee Mission East 38, Shawnee Mission Northwest 21
Friday, November 11
Olathe East 46, Shawnee Mission West 16.
Olathe South 55, Shawnee Mission East 42
Friday, November 18
Olathe South 38, Olathe East 21
Saturday, November 23
1 p.m. at Washburn University
Olathe South vs. Wichita Heights
 
Missouri
Class 1
Wednesday, November 2
Tipton 56, Santa Fe 14
Concordia 62, Sedalia Sacred Heart 0
Osceola 13, Cass-Midway 10
Archie 20, University Academy 6
Wellington-Napoleon 22, Polo 0
South Harrison 58, St. Mary’s 0
East Buchanan 48, Albany 8
West Platte 20, King City 6
Monday, November 7
Concordia 58, Tipton 12
Archie 33, Osceloa 29
Wellington-Napoleon 15, South Harrison 14
East Buchanan 34, West Platte 14
Saturday, November 12
Concordia 60, Archie 14
East Buchanan 36, Wellington-Napoleon 29
Saturday, November 19
Valle Catholic 14, Concordia 6
South Shelby 39, East Buchanan 26
Class 2
Wednesday, November 2
Butler 30, Carrollton 0
Lafayette County 47, Adrian 0
Lawson 39, Trenton 0
Penney 13, Hogan Prep Academy 12
Monday, November 7
Lafayette County 29, Butler 6
Penney 27, Lawson 0
Saturday, November 12
Lafayette County 42, Penney 0
Saturday, November 19
Lafayette County 27, Blair Oaks 24
Friday, November 26
12:00 p.m. at the Edward Jones Dome in St. Louis
Lafayette County vs. Lamar
Class 3
Wednesday, November 2
Cassville 35, Clinton 0
Pleasant Hill 14, Monett 6
O’Hara 28, Lincoln College Prep 0
Imagine Renaissance Academy 50, Pembroke Hill 26
Richmond 42, Chillicothe 8
Maryville 41, Van Horn 0
Monday, November 7
Cassville 42, Pleasant Hill 12
O’Hara 27, Imagine Renaissance Academy 6
Richmond 21, Maryville 2
Saturday, November 12
Richmond 51, O’Hara 7
Saturday, November 19
Logan-Rogersville 48, Richmond 28
Class 4
Wednesday, November 2
Hannibal 26, Grain Valley 17
Harrisonville 43, Moberly 0
Kearney 16, Platte County 3
Savannah 35, Liberty North 14
Monday, November 7
Harrisonville 21, Hannibal 7
Savannah 37, Kearney 16
Saturday, November 12
Savannah 13, Harrisonville 6 OT
Saturday, November 19
Webb City 28, Savannah 24
Class 5
Wednesday, November 2
Branson 21, Lee’s Summit 17
Lee’s Summit West 38, Lebanon 6
Winnetonka 14, Truman 0
Raytown South 8, St. Joseph Central 0
Monday, November 7
Lee’s Summit West 35, Glendale 28 OT
Fort Osage 12, Winnetonka 3
Staley 45, Raytown South 6
Saturday, November 12
Lee’s Summit West 42, Nixa 3
Staley 7, Fort Osage 6
Friday, November 18
Staley 76, Lee’s Summit West 70 4OT
Saturday, November 26
6:30 p.m. at the Edward Jones Dome in St. Louis
Staley vs. Kirkwood
Class 6
Friday, November 4
Blue Springs South 49, Lee’s Summit North 7
Rockhurst 10, Columbia Rock Bridge 9
Friday, November 11 (All times 7 p.m. unless noted)
Blue Springs South 28, Rockhurst 7
Friday, November 18 (All times 7 p.m. unless noted)
Blue Springs South 28, Francis Howell 21
Friday, November 25
7:30 p.m. at the Edward Jones Dome in St. Louis
Blue Springs South vs. CBC